سلوک سیاسی!

یکشنبه 5 دی 1395 01:32 ب.ظنویسنده : محمدرضا صفایی

 
منی که اهلِ تابع و منقاد خویش را بر دسته های خودی و غیر خودی شقّه کرده و در اندرونی خود نیز مبتلای دوگانگی ام، داعیه دار اتحاد و اتفاق قوای اندرونم و آینه دار طلعت دوست! و با اسلام و استسلامی از این دست، منادی  اوتاد سِلکم و خود راهبر سیر وسلوک! وین عجب تر، که بشریت آگاه و متصف به اوصاف الله را نیز به الگو پذیری از سلوک عارفانه و جهان شمول خویش! فرا میخوانم. تو گوئی می پندارم احدی را جز من توانائی ادراک و شعور سیاسی نیست؟

و خیر و شری از من، که هر دو اندرونی اند و منفکِّ از یک سیاست، طلایه داران این طریق! قطبینی که از همگرائی و اتحاد فی ما بین عاجزند و مستعصل، و بقای خود را در فنای دیگری می بینند،مرجع نظرند و منشاء اثر!! آری بالقوه ای که فعلیتش مستلزم افول دیگریست استحاله اش مقبولتر.
بر خویش و هر آنکه در انقیاد تن و بر خود وانهاده نیست، توصیه می شود با بستر سازی بر تعامل و تعادل بین قوا، عالمیان را بر انعطاف پذیری و فرماندهی خردمندانۀ خویش بر کل قوا گواه گیرد. که ماحصل این تدبیر و تدبر، بروز و ظهور آئینۀ تجلی حق است و لذت حضور. آری برادر، خواهرم ظهور نزدیک است، بهوش ...

ربنا لا تزع قلوبنا بعد اذ هدیتنا وهب لنا من لدنک رحمة انک انت الوهاب


                   


 
سه شنبه 7 دی 1395 11:53 ق.ظ
حرفها سه دسته اند :
دسته اول : گفتنی ها
دسته دوم : نوشتنی ها
و دسته سوم : قورت دادنی ها
دو تای اول سبکت می کنند ، سومی سنگینت
محمدرضا صفایی
درست مث خط ما:
یکی _ او خواند و لا غیر
دیگری _ هم او خواند و هم غیر
سومی _ نه او خواند و نه غیر!
یکشنبه 5 دی 1395 11:23 ب.ظ
سلام استاد ممنونم از مدیریت شایسته این وب سایت. سوالی داشتم که خیلی ذهنم را مشغول کرده و آن این که اگر خدا خودشان باعث گمراهی شیطان شده همچنان که به خدا عرض می کند حالا که مرا گمراه کردی من هم بندگان تو را گمراه خواهم ساخت! و من در هیچ کجا ندیدم که خدا در مقام دفاع بگویند که تو خود گمراه بودی یا من گمراهت نکرده ام. پس اگر گمراهی و هدایت دست خداست تلاش ما بی فایده است. لطفا کمکم کنید تا من هم تکلیفم با خودم و خدا روشن شود و با اطمینان بیشتر به خود سازی خودم بپردازم خواهش می کنم جواب من را بدهید.
محمدرضا صفایی
و علیکم السلام جناب آقای محمدی، آری این چنین است برادر هدایت و ظلالت آدمی بسته به صلاحدید خداوند رب العالمین است خداییکه عالم بر غیب است و ناظر بر شهود. بنده و جنابعالی با ایمان بر حقانیت خدا و عمل صالح با نیت تقرب جاذب مهر خداییم و لطف و کرم ایشان که همانا هدایت الهی و سیر مراتب صعودیست در سلوک و با علم و آگاهی از خالقیت ایشان و عناد و شرک، نفاق و استمرار بر جفای بر ایشان که همانا ظلم بر آفریدگانشان است دافع خیریم و مطرود ملائک موکل بر لطف و احسان که این نیز فرجام عمل خویش و همان ظلالت الهیست. لذا دوست عزیز هدایت و ظلالت آدمی بسته به عملکرد خود اوست این مائیم که نه تنها از خدا بل از همگان می خواهیم که با ما چسان رفتار کنند. آری پاسخ کوتاه شما این خواهد بود "مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین"
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.